Zniesienie fizjologicznej lordozy i wypadanie kręgu

witam mam pytanie od 3 lat mam problem z kręgosłupem wtedy mi wypadł kręg okazalo sie ze mamzniesienie fizjologicznej lordozy? nie wiem co to znaczy do tej pory kręg wypadł już 6 razy zawsze chodze do kręglarza? co moze byc przyczyna i jak sobie z tym poradzic gdzie się udac

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany jakie przedstawione są w badaniu sugerują występowanie w tym przypadku choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jest to stan, który z pewnością wymaga leczenia oraz rehabilitacji. Nie leczona choroba może powodować występowanie silnie wyrażonych dolegliwości bólowych. Sugerowałbym skonsultować wynik z rehabilitantem.