Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego

Witam.Badanie MR odcinka szyjnego kręgoslupa wykonano w sekwencjach FSE,FRFSE,MERGEw obrazach T1,T2 -zależnych ,w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego. na poziomach C4-C5,C5-C6,C6-C7 przepukliny tylne centralne posrodkowo uciskaja na przednia sciane worka oponowego i czesciowo redukuja przednia rezerwe plynowa ,bez ucisku rdzenia kregowego. Na poziomie C3-C4 wypuklina tylna centralna nieznacznie modeluje przednia sciane worka oponowego

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej jest może okazać się koniecznością. Warto skonsultować się z neurochirurgiem.