Zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej

Witam. Moje wyniki RTG wykazały : -Zniesienie fijologicznej lordozy lędźwiowej. -Uwidocznione kręgi L -Poziome ustawienie kości guźniczej -Zmniejszenie lordozy szyjnej. Proszę o wyjaśnienie co oznaczają te terminy medyczne? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który zinterpretuje wynik w oparciu o dane kliniczne.

Niewłąściwa budowa kręgosłupa "od urodzenia"
Nic Pani z tym nie zrobi -taka uroda ale skutkować może i raczej będzie częstszymi dolegliwościami bólowymi w odcinku lędzwiowym i szyjnym kręgosłupa.