Zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa w wyniku RTG
zdjęcie RTG zlecone przez lekarza rodzinnego wykazało zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe na tylnych krawędziach trzonów. Co to oznacza? Do jakiego lekarza specjalisty powinnam się udać? Dodatkowo choruję na toczeń układowy, często drętwieją mi ręce i nogi..Magnez nie pomaga :)

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam