Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej i niewielkie skrzywienie
witam na opisie z rtg kregosłupaCmam taki opis:c. szyjnego na poziomieC4-C5.dyskretne zaostrzenie krawedzi trzonow kregowch w sawach unkowerbalnych?a zlecono rtg poniewaz nastapilo dretwienie malego i serdecznego palca oraz bol calego przedramienia ok nadgarstka po łokiec i mocny bol tej reki po masazu tej czesci ręki stan dretwienia tych palcow sie nasila jak i bol tej rekiProsze o porade nie wiemCoo tym myslec?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.