Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej w rtg kręgosłupa
W rtg odcinka szyjnego napisano mi, że mam zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. - prześwietlenie robiłam kilka dni temu. Jakieś 4 lata temu w wyniku rtg kręgosłupa piersiowego: pogłębiona kyfoza, osteofity na przednich krawędziach trzonów... - Od kilku dni cierpię na straszne bóle. brałam 5 zastrzyków AGLAN i 2 DEXAVENU, a bóle nie minęły. Co powinnam robić dalej?

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. W pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.