Zniesienie fizjologicznej szyjnej lordozy w ustawieniu pośrednim
Dzisiaj otrzymałam wynik RTG odcinka szyjnego i jest napisane. Zniesienie fizjologicznej szyjnej lordozy w ustawieniu pośrednim.Czy to cos poważnego?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Marta Mielniczuk
55 poziom zaufania
Witam,
o ile stan taki nie daje objawów bólowych nie jest groźny. Może wynikać z pracy siedzącej (zwłaszcza praca przy komputerze). Warto byłoby skupić się nad higieną pracy: w miarę możliwości ograniczyć czas pochylania głowy do przodu (monitor na odpowiednim poziomie). Na fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa doskonale wpływa pływanie, które polecam. Pozdrawiam