Zniesienie lordozy oraz obniżenie przedniej części krążka międzykręgowego
Witam mam pytanie odebrałam wynik rtg odcinka szyjnego i chciałam Się dowiedzieć co oznacza zniesienie lordozy od poziomu c3 do c7 oraz obniżenie przedniej części krążka międzykrgowego c6/c7

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon