Zniesienie lordozy szyjnej a ścisk w głowie

witam serdecznie.Niedawno odebralam wyniki RTG kregoslupa szyjnego i okazala sie ze mam zniesienie lordzy szyjnej .Mam pytanie , podczas spaceru czesto sciska mi glowe w tylnej czesci potylicy i wyzej ,promieniujac do szczeki .W tym samym czasie mam uczucie dusznosci i nagle oslabienie miesni karku .Dlaczego tak jest tylko podczas chodzenia .Moj lekarz mowi ,ze mam spac na poduszcze ortopedycznej ktora od roku czasu mi nie pomaga ,a jest wrecz gorzej.Pozdrawiam .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność zmian o charakterze zwyrodnieniowym. Możliwe jest przez to występowanie wspomnianych dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurologa. Pomocne może okazać się także dokładniejsze badanie obrazowe - rezonans magnetyczny.