Zniesienie lordozy szyjnej i drętwienie kończyn górnych

Witam, kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie zniesienie lordozy szyjnej. Dolegliwości związane z tym schorzeniem pojawiają się w odcinku piersiowym w okolicy kręgów od T3-T6. Ból jest silny, nieustający. Często przy długotrwałym staniu pojawia się drętwienie i ociężałość kończyn górnych. Proszę o poradę, gdyż wypróbowałam wiele różnych sposobów i zaden z nich nie był dobry.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to zmiana prawidłowego ukształtowania kręgosłupa. Lordoza jest fizjologicznym wygięciem ku przodowi. Wskazuje to na zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja.