Zniesienie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem trzonów kręgów

Witam dzisiaj otrzymalam wynik RM,Rozpoznanie M51 dyskopatia c5/c6,Wynik- zniesienie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem trzonow kregow c4,c5.nasilone zmiany dehydratacyjno-zwyrodnieniowe w obrebie tarcz m-k odn.kreg.szyj.zwezenie przestrzeni m-k c5 do c7z nierownosciami blaszek granicznych.Niewielkie zmiany zwyrod-wytworcze w stawach m-k c4 do c7.na poziomiec5/c6boczne uwypuklenie jadra miazdzystego tarczy m-k, z osteofitami,wyplukuja sie w obreb pograniczy zachylkow bocz. na gleb.4mm

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.

Pozdrawiam
Lek. Paweł Baljon