Zniesiona fizjologiczna lordoza, na poziomie c2 c3 wrodzony blok kostny, dyskopatia
Witam, proszę o komentarz opisu rtg kr szyjnego: zniesiona fizjologiczna lordoza, na poziomie c2 c3 wrodzony blok kostny, cechy dyskopatii c5 c6 w postaci nieznacznego obniżenia przestrzeni międzykręgowej. Czy coś z tych rzeczy mogło mi się stać podczas zderzenia na nartach, szarpnęłam głowę dość mocno w jedną stronę. Długo bolało ale przestało, pozostało lekkie chrupanie przy skręcie głowy i dyskomfort w okolicy karku. Co powinnam zrobić?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.