Zniesiona fizjologiczna lordoza z kifatycznym ustawieniem na poziomie C3-C

prosiłabym o krótką interpretacje wyników rezonansu gdyż wizyte u specjalisty mam dopiero za miesiąc : -zniesiona fizjologiczna lordoza z kifatycznym ustawieniem na poziomie C3-C5 -wysokość trzonów zachowana -niewielkiego stopnia wyostrzenie krawędzi trzonów na poziomie C3-C4 i C4-C5 -uwypuklenie pierścienia włóknistego z niewielkiego stopnia modelowaniem przedniego zarysu worka oponowego na poziomie C5-C6 -tendencje do uwypuklania pierścienia włóknistego -rdzeń kręgowy szyjny bez zmian

Kyfotyczne ustawienie kręgosłupa szyjnego oznacza odwrotne niż to powinno być wygięcie kręgosłupa szyjnego.
Sposób postępowania leczniczego jest uwarunkowany objawami klinicznymi jakie w danym przypadku występują ( ból , drętwienia kończyn , zaburzenia czucia , zaniki mięśniowe itd)
Czyli reasumując sposób leczenia określi lekarz po przeprowadzeniu badania fizykalnego