Zniesiona kifoza piersiowego odcinka kręgosłupa

Zniesiona,kifoza piersiowego odc.kręg.Lewoboczne skrzywienie.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kregów -zaostrzeń kostnych na przednich i niewielkie obniżenie wys. m-kręgowych w górnym i środk.odc.Zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa.Przewężene przestrzeni m-kręgowej L5-S1 o cechac dyskopatii. Konflikt wyrostków kolczystych L3-L4. Czy to może być przyczyną bólu w lewym boku (pod zebrami)? Wszystkie możliwe badania (usg,gastr.,kolan.,pasaż,krew, mocz, itp, itd) OK

Zniesienie kifozy i lordozy zwykle oznacza napiecie miesni kregoslupa. Inne zmiany mozna interpretowac wylacznie w polaczeniu z objawami klinicznymi i badaniem pacjenta.