Zniesiona lordoza kręgosłupa szyjnego i drętwienie dłoni

Zniesiona lordoza kręgosłupa szyjnego.Wysokość trzonów kręgów zachowana. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej c5-c6 i c6-c7 ze zmianami zwyrodnieniowymi w postaci osteofitów, na krawędziach trzonów na tej wysokości cechy dyskopatii. Niestabilność więzadłowa na poziomie c4-c5. Proszę o wyjaśnienie co to może oznaczać? Dodam , że często drętwieją mi dłonie szczególnie w nocy. W dzień również ale o wiele rzadziej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.