Zniesiona lordoza kręgosłupa w szyjnym odcinku
TK-szyja-tk miekkie-bez kontrastu.W wyk badaniu popdejrzanych str w obr tk miekkich szyi nie uwidoczniono,pow wezl chl szyi nie uwid.Str gardla i krtani prawidlowe.Sliniankiprzyuszne i podzuchwowe prawidl.Tarczyc niezm.Zniesiona Lordoza kregoslupa w szyjnym odc,obecna niew.kyfoza oraz prawostronne skrz kregoslupa szyjnego.Brak innych zm.Wczesniejx3 laryngolog-suche gardlo,juz ok,ucisk dalej.Pytanie czy to moze byc od tego chorego odcinka szyjnego ten ucisk?Jakie cwiczenia ew robic?Dziekuje.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon