Zapytaj lekarza

7 1 7 , 1 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zniesiona lordoza kręgosłupa w szyjnym odcinku

TK-szyja-tk miekkie-bez kontrastu.W wyk badaniu popdejrzanych str w obr tk miekkich szyi nie uwidoczniono,pow wezl chl szyi nie uwid.Str gardla i krtani prawidlowe.Sliniankiprzyuszne i podzuchwowe prawidl.Tarczyc niezm.Zniesiona Lordoza kregoslupa w szyjnym odc,obecna niew.kyfoza oraz prawostronne skrz kregoslupa szyjnego.Brak innych zm.Wczesniejx3 laryngolog-suche gardlo,juz ok,ucisk dalej.Pytanie czy to moze byc od tego chorego odcinka szyjnego ten ucisk?Jakie cwiczenia ew robic?Dziekuje.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy