Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zniesiona lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa z wytworzeniem kyfozy

Witam, odebrałam wynik badania MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Zniesiona lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa, z wytworzeniem kyfozy. Wysokość trzonów w normie. Krążki międzykręgowe mają uszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 jako wyraz ich dehydratacji. Wypuklina centralno-prawoboczna k.m. C5-C6, uciska worek opony twardej, modeluje korzeń nerwowy po stronie prawej. Rdzeń kręgowy nieposzerzony, nieuciśnięty, bez zmian ognisk. Uprzejmie proszę o opinię.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy