Zniesiona lordoza szyjna, wielopoziomowe obniżenie krążków międzykręgowych

Odebrałam wynik tomografu komputerowego kręgów szyjnych.Oto opis.Zniesiona lordoza szyjna.Wielopoziomowe obniżenie krążków między kręgowych w odcinku C5_Th1.Najbardziej obniżony krążekC5_C6 z masywną osteofytozą od strony kanału kręgosłupa i wtórną znacznego stopnia ciasnotą zachyłka bocznego i kanału korzeniowego. Na poziomieC6_C7 krążek m-kręgowy ze zwyrodnieniem gazowym,bez przepukliny dokanałowej. Proszę o odpisanie czy jest to zwyrodnienie poważne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.