Zniesiona lordoza z niewielką kyfozą
Bardzo proszę o odpowiedź, co robić, czy jest się czym martwić.26 lat, pierwsze bóle pleców w życiu, wyniki rtg:zniesiona lordoza z niewielką kyfozą za c5-c6, niewielkie prawoboczne skrzywienie kregoslupa,poglebienie kyfozy piersiowej,trzony kregow piersiowych w srod-dolnej czesci nieco klinowato splaszczone o nierownych blaszkach granicznych, krazki miedzykregowe na tej wysokosci wezsze.obraz przemawia za przebyta choroba sheuermana. Bardzo niepokoi mnie wynik.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon