Znudzenie i brak sensu życia

Witam. Kilka dni temu, zupełnie przypadkowo, trafiłem gdzieś w internecie na portale, gdzie ludzie pisali o swojej depresji. Zastanawia mnie, czy sam jej nie mam. Wcześniej myślałem, że to nie możliwe, że ja po prostu taki już jestem.

Otóż, od długiego dość czasu, nie jestem w stanie dokładnie określić od jak długiego, może rok, może pół, a może więcej, czuję się bardzo źle. Jestem znudzony, zmęczony, nie widzę sensu w życiu. Jutro są moje 19 urodziny, ale nie cieszy mnie to, a nawet trochę przeraża. Miałem myśli samobójcze, lecz było to na zasadzie takiej, że zastanawiałem się, kiedy bym to zrobił i co by było gdyby tak się stało.

W życiu nie widzę sensu, jestem nudny, nic mi w życiu nie wychodzi, staram się robić wszystko aby o tym nie myśleć... Jeśli jestem w szkole, w gronie równieśników, wtedy o tym nie myślę, potrafię się śmiać, bawić. Boję się też, że mam skłonność do wpadania w nałogi. Aby nie myśleć o życiu, o problemach, grałem w grę, od której byłem trochę uzależniony. Czasami też udaję przed innymi, że wszystko jest ok, że jestem szczęśliwy, ale czasami po prostu tak jest - jeśli nie myślę o tym, potrafię się śmiać i cieszyć.

Dlatego też nie wiem czy to depresja, czy to jedynie taki charakter i dół psychiczny, który sam sobie przejdzie po jakimś czasie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Chciałabym, abyś zwrócił uwagę, że wiek w jakim jesteś skłaniać może do pewnych refleksji. Powoli wkraczasz w dorosłość i usamodzielnianie się, jest to też etap podejmowania decyzji co dalej. Czy będę kontynuował naukę, czy nie? Jeśli tak, to to na jakie studia się wyborę, co mnie interesuje?

Być może stoisz teraz przed wyborami życiowymi, których w podświadomości boisz się podjąć. Stąd źródło mogą mieć lęki, brak chęci do życia, myśli samobójcze. Warto zastanowić się, jaki jest cel w moim życiu, co tak naprawdę sprawia mi radość - i dążyć do tego.

Piszesz, że zapominasz o wszytskim, gdy jesteś w gronie znajomych. Może więc warto zastanowić się, co takiego się dzieje, gdy przebywam z moimi przyjaciółmi? Jeśli masz możliwość porozmawiaj też z rodzicami, powiedz otwarcie o swoich obawach, na pewno wspólnie wymyślicie jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam!