Żołądek podatny na nadmuchiwanie

Witam proszę o odpowiedź na opis badania Przełyk prawidłowy , wpust gładki, żołądek podatny na nadmuchiwanie , jeziorko śluzówki dna podbarwione żółcią, śluzówka całego żołądka obrzęknięta , antrum okrągłe, odźwiernik obrzęknięty TEST pozytywny na Helicobacter Nie wszystkie terminy są mi znane i czy np. żołądek podatny na nadmuchiwanie jest prawidłowe czy też nie , interesuje mnie tez co mogło spowodować takie zapalenie ( oprócz stresu co niestety jest u mnie na porządku dziennym )
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podatność na nadmuchiwanie czyli insuflację to stan prawidłowy. Obraz jaki został opisany z pewnością jest konsekwencją obecności H.pyroli.