Żółta skóra na kończynach

Od 2 tygodni mam żółtą skórę na kończynach i na stopach, reszta skóry jest OK. Nie wiem, od czego to może być. Moje przypuszczenia - może po solarium. Byłam tylko kilka razy i już od 3 tygodni nie chodzę. W ogóle to chodzę tam rzadko, przed jakąś zabawą, i nigdy tak mi się nie działo, albo przez furaginum, które brałam. Proszę o pomoc:)

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Żółta skóra na kończynach jest bardzo dziwnym objawem. Jeśli byłby związany z solarium, zażółcenie skóry prawdopodobnie dotyczyłoby większej powierzchni ciała, nie tylko nóg. Furaginum nie powoduje takiego objawu.

Zastanowiłbym się nad tym, czy nie nosiła Pani ostatnio np. nowych niepranych jeszcze rajstop które mogłyby w jakiś sposób zafarbować skórę. Niekoniecznie muszą być koloru żółtego, być może tylko jeden z barwników ma zdolność do farbowania.
Nie potrafię pomóc w inny sposób. Jeśli kolor skóry będzie się długo utrzymywać, wystąpi swędzenie, pojawią się inne zmiany, proszę zgłosić się do dermatologa (nie jest wymagane skierowanie od lekarza POZ).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.