Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie kurzajek

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na skórze. W jaki sposób można je leczyć? Na ten temat wypowiada się Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Żółte paznokcie można zaobserwować w przewlekłych infekcjach, w łuszczycy, żółtaczce i zespole żółtych paznokci. W tym ostatnim schorzeniu paznokcie ulegają dodatkowo pogrubieniu i towarzyszy temu zastój chłonki w kończynie oraz przewlekła choroba układu oddechowego. Do zmiany zabarwienia paznokci na żółte dochodzi również w wyniku działania niektórych leków np.: okłady z riwanolu, karoten, mepakryna, tetracyklina.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Diagnostyka i leczenie zmian dotyczących paznokci wymaga dokładnej oceny wzrokowej. Sugerowałbym udanie się do dermatologa. Próba odpowiedzi bez oceny makroskopowej, jest niemożliwa.

0

Witam,
1. grzybica http://www.medevac.net.pl/blog/2013/06/20/grzybica-paznokci-stop-20-06-2013/ 2. łuszczyca http://www.medevac.net.pl/blog/2013/06/03/luszczyca-i-dermatozy-luszczycopodobne/#prettyPhoto potrzebna będzie dalsza diagnostyka
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy