Żółte upławy a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

od kilku dni mam upławy... są one koloru jasno żółtego. dodam,ze od roku SYSTEMATYCZNIE przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. 26 pazdziernika (to byla sobota) skonczyła mi sie miesiaczka... nastepnego dnia wzielam pierwsza tabletke z nowego opakowania tabletek a w poniedzialek wspolzylam z moim chlopakiem i skonczyl we mnie. boje sie, ze te uplawy z pochwy to objawy ciazy. od czasy kiedy biore tabletki wszystko bylo okej a teraz naprawde boje sie,ze zaszlam w ciaze. czy to mozliwe?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję regularnie szansa na ciążę jest znikoma. Objawy jakie Pani podaje mogą być wynikiem infekcji. Chciałbym jeszcze dodać iż w przypadku przyjmowania antykoncepcji w postaci tabletek kolejne opakowanie należy rozpocząć po siedmiu dniach przerwy bez względu czy krwawienie z odstawienia jeszcze trwa czy też nie.