Żółty nalot na przednich zębach u 16-miesięcznego dziecka

Witam. Pare dni temu zauważyłam u mojej 16-miesięcznej córci żółty nalot na przednich ząbkach, dokładnie jedynki górne. Co to moze byc ?? proszę o pomoc ??

Zęby mleczne tak jak stałe należy myć min dwa razy dziennie - u tak małego dziecka jest to trudne. Należy pamiętać, że dokarmianie w nocy nie jest obojętne dla zębów dziecka(prowadzi do próchnicy butelkowej). Do dopajania powinno podawać się tylko wodę.
Jeśli dziecko ma już choć kilka zębów, a ma Pani jakieś wątpliwości czy pytania najlepiej udać się z dzieckiem do stomatologa, który zbada Pani córkę i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Witam!
Proszę sprawdzić,czy ten nalot da się usunąć(zeskrobać)... Jeśli tak, będzie to wynikać z zaniedbań higienicznych i będzie Pani musiała koniecznie poprawić ten stan,czyli dokładniej czyścić dziecku ząbki i nie podawać w nocy butelką żadnych kaszek,mleka ani słodzonych napojów.To bowiem doprowadzi do powstania tzw.próchnicy butelkowej,a nawet kwitnącej(obejmującej wszystkie zęby). Dla pewności proszę udać się z córką do dentysty,który obejrzy ząbki! Jeśli okaże się,że to już próchnica,można zastosować impregnację-bezbolesny zabieg smarowania próchniczych zmian,który powstrzyma dalszy ich rozwój na ząbkach!!! Pozdrawiam.

Najprawdopodobniej przebarwiona płytka bakteryjna ,czyli niedostateczna higiena , proszę zwrócic się do Swojej higinistki albo lekarza o instruktarz higieny jamy ustnej