Żółty nalot na przednich zębach u 16-miesięcznej dziewczynki

Żółty nalot na przednich zębach u 16-miesięcznego dziecka Witam po wyszczotkowaniu córce ząbków są bialutkie niema żółtego nalotu. Ząbki są czyste . Dodam tylko że dbam o higienę jamy ustnej córki od pierwszego ząbka, więc nie wiem dlaczego zrobiło sie coś takiego.Czyścimy ząbki rano i wieczorem, chodź jest to bardzo cięzkie u małego dziecka. Ale pomału corka sie przekonuje ze to nic strasznego. Dziękuje bardzo za porady. Pozdrawiam!

Możliwe że córka ma bardzo dużą skłonność do odkładania się płytki. Proszę spróbować jeszcze jedno mycie w ciągu dnia. Zalecam konsultację u stomatologa.

taki nalot to prawdopodobnie płytka nazębna. Tworzy sie ona ze sliny, resztek jedzenia i bakterii. jesli córka dostaje jedzenie w nocy lub soki lub herbate to może to powodować właśnie powstawanie takiego nalotu. W nocy najlepiej - wiem, że to trudne a czasami wydaje się niewykonalne- należy dopajać tylko wodą (tak tak ale z doświadczenia wiem, że się da) i w miarę możliwości starać się nie karmić dziecka w nocy.

Przyczyną może być niewłaściwa dieta- dużo słodkich lub obklejających zęby, miękkich pokarmów. Proszę spróbować wyeliminować z diety tego typu produkty, wprowadzić więcej warzyw, owoców. Dobrze, że czyści Pani ząbki od samego początku, należy również pamiętać o wizycie u stomatologa celem wykonania przeglądu stomatologicznego.

pozdrawiam serdecznie