Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żółty śluz i zanik miesiączki po odchudzaniu u 13-latki

Witam. mam 13 lat . Miesiączkuje już od 2 lat. Na początku wakacji zaczełam się odchudzać i dużo ćwiczyć, i to od tamtej pory nie dostałam miesiączki już 2 miesiące i kilka dni. Na bieliźnie mam żolte ślady śluzu ale miesiączki ani rusz. Trochę się boje co sie ze mną dzieje ? co mam robić ? 0.o Dziękuje za odp i pozdrawiam..
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Przyczyną zaniku miesiączki może być nierozsądne, zbyt intensywne odchudzanie. Nie można jednak wykluczyć innych przyczyn braku krwawienia takich jak zaburzenia hormonalne, czy stres. W okresie dojrzewania mogą występować nieregularne cykle ze względu na wahania poziomu hormonów. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa. W związku z tym, iż jesteś nieletnia na wizytę będziesz musiała udać się z rodzicem.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy