Zrąb łącznotkankowy płuc pogrubiały z okołoskrzelowymi zagęszczeniami
witam,robiłam badanie RTG.Opis:zrąb łącznotkankowy płuc pogrubiały z okołoskrzelowymi zagęszczeniami.Linijne zwłóknienie nadprzeponowe po stronie lewej.Przepona i kąty wolne.Sylwetka serca lewokomorowa.Aorta miażdżycowa.Z góry dziękuję za odpowiedż .

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin
30 poziom zaufania
Witam,
opisywane zmiany są najprawdopodobniej odzwierciedleniem przechodzonych chorób płuc, serca, stylu życia pacjenta (np. palenie papierosów). W takim badaniu równie ważne jak sam wynik jest porównywanie obrazu z poprzednimi wynikami.
Pozdrawiam