Zrąb łącznotkankowy płuc pogrubiały z okołoskrzelowymi zagęszczeniami

witam,robiłam badanie RTG.Opis:zrąb łącznotkankowy płuc pogrubiały z okołoskrzelowymi zagęszczeniami.Linijne zwłóknienie nadprzeponowe po stronie lewej.Przepona i kąty wolne.Sylwetka serca lewokomorowa.Aorta miażdżycowa.Z góry dziękuję za odpowiedż .

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

opisywane zmiany są najprawdopodobniej odzwierciedleniem przechodzonych chorób płuc, serca, stylu życia pacjenta (np. palenie papierosów). W takim badaniu równie ważne jak sam wynik jest porównywanie obrazu z poprzednimi wynikami.

Pozdrawiam