Zrosty pooperacyjne po piercingu sutków

rok temu mialam percing sutkow.po.miesiacu od zalozenia wyjelam kolczyki z sutkow.od tamtej pory mam bolesci sutkow i piersi .usc wpiersi w porzadku.diagnoza ze sa to zrosty pooperacyjne.jakie sa metody zeby pozbyc sie tych dolegliwosci.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zrosty to właśnie pasma włóknistych zbliznowaceń tkanek, które powstają wewnątrz ciała. Można je znaleźć w całym organizmie pomiędzy niemal wszystkimi narządami i tkankami. Niekiedy jednak ta uszkodzona tkanka nie formuje samej tylko blizny, ale wchodzi w kontakt z innym obszarem objętym stanem zapalnym i powstaje pasmo tkanki bliznowatej - zrost - pomiędzy dwoma obszarami. W efekcie odczuwamy przewlekłe, nawracające bóle w podbrzuszu czy też w innym miejscu, gdzie doszło do nieprawidłowego zrośnięcia tkanek. Sugerowałbym skontaktować się z chirurgiem plastycznym.