Zrosty w oku - jak leczyć?

W lipcu wpadła mi w oku duża kulka środka żrącego. Miałam dość mocno poparzone oko. Od tamtej pory co 2 tygodnie chodzę do okulisty. Na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że zrobiły się zrosty. Już wcześniej zauważyłam, że czasem czuję takie "ciągnięcie" w oku, czasem kłucie. Czy te zrosty mogą mieć wpływ na widzenie? Czy trzeba z nimi coś robić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

zrosty tylne to zrosty zapalne tęczówki z przednią torebką soczewki. Przy nasilonej reakcji wysiękowej obserwuje się okrężne zrosty tylne źrenicy, co może spowodować zamknięcie jej światła, więc i znaczny wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz zaburzenia widzenia.

Postępowanie w takich przypadkach to sterydy podawane miejscowo w kroplach, atropina celem pobudzenia mięśnia okrężnego, możliwe są również iniekcje podspojówkowe (gentamycyna + deksawen + lignokaina) lub okołogałkowe.

Pozdrawiam serdecznie