Zrosty w zatoce przeponowo-żebrowej w wyniku badania RTG
Zrosty w prawej zatoce przeponowo-żebrowej. Proszę o wyjaśnienie tego zapisu RTG.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Prawdopodobnie ma Pani na myśli kąty przeponowo-żebrowe w badaniu RTG płuc. Zrosty tej okolicy mogą być w wyniku przebytego zapalenia. Sugeruję aby udała się Pani z wynikiem badania RTG do lekarza prowadzącego w celu konsultacji.
Pozdrawiam.