Zrzucenie 20 kg podczas 2 miesięcy

Witam ! W tym roku będę miała 18 lat i bym chciała zgubić 20 kg w ciągu 2 miesięcy. Ponieważ mam 84 kg przy wzroście 165. Źle się czuję w swoim ciele i chciałabym bardzo schudnąć. Wszystko zrobię żeby się pozbyć mojego brzucha. Proszę o pomoc.

Witam,
chce Pani zrzucić zbyt szybko za dużo kilogramów.
Aby odchudzanie miało sens i było zdrowe, musi być odpowiednio zaplanowane i rozłożone w czasie.
Proponuję dietetyka + trenera personalnego na siłowni

pozdrawiam

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

20kg w 2 miesiące to za szybko, byłoby to bardzo dużym obciążeniem dla organizmu, mogłyby wystąpić niepożądane efekty np. problemy z włosami lub skórą, ponadto zwiększa to ryzyko "efektu jo-jo". Czasami szybkie odchudzanie może spowodować nawet poważne zaburzenia hormonalne. Zdecydowanie lepiej jest rozłożyć ten proces w czasie, dzięki temu łatwiej będzie uzyskać trwałe efekty bez szkody dla zdrowia. Chudnąc powoli łatwiej też uzyskać ładną, jędrną sylwetkę, bez nadmiarów skóry.
Dieta nie może być zbyt restrykcyjna, zwłaszcza u tak młodej dziewczyny. Zbilansowana, zdrowa dieta połączona z aktywnością fizyczną pozwoli Pani uzyskać wymarzoną sylwetkę, potrwa to trochę dłużej ale z pewnością będzie zdrowsze a efekty będą lepsze.
Jeżeli będzie Pani zainteresowana współpracą z dietetykiem zapraszam na moją stronę www.gabinet-dietetyczny.com/online.html (jest możliwość współpracy przez internet) lub proszę znaleźć dietetyka w swojej okolicy gdyż proces odchudzania lepiej poprowadzić pod opieką specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska