Zrzucenie brzucha

Witam serdecznie, Mam na imię Mateusz, i chciałbym prosić o poradę. Mam 16 lat, ważę ok 73k, przy 180cm wzrostu. I niestety, posiadam troszkę bardzo odstający brzuch. ;/ Bardzo mnie to krępuje, i chwiałbym go zrzucić lub przerobić na masę mięśniową. Zaczynają się wakacje, więc będzie dużo wolnego czasu. Co by Państwo polecali mi zrobić, aby pozbyć się mojego brzucha. Chodzę 2x w tygodniu na siłownię (od 1.czerwca) i nie wiem czy mi to coś w ogóle da. Chciałem się też zapisać na basen i fitness (płaski brzuch), ale nie wiem czy to ma sens. Co państwo polecają ? Dodam, że mam bardzo słabą kondycję i słabe mięśnie brzucha. I co Państwo sądzą o diecie i jedzeniu kolacji po godzinie 20.00 ? Czekam na Waszą odpowiedz, gdyż chciałbym w te 10 tygodni nabyć płaski brzuch. A potem kaloryfer, ale to już nie problem bo istnieje a6w ;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Mateusz W.

Witam serdecznie,

Na zredukowanie tkanki tłuszczowej z brzucha najlepsze będą ćwiczenia, a więc Twoja decyzja o zapisaniu się na siłownię i fitness jest jak najbardziej słuszna.

Jeśli chodzi o dietę to myślę, że nie będzie ona konieczna. Na rozbudowę tkanki mięśniowej ma wpływ przede wszystkim białko. Ważne jest, abyś jadł prawidłowo zbilansowane posiłki zawierające pełnowartościowe białko. Znajduje się ono przede wszystkim w jajkach oraz mięsie drobiowym (kurczak, indyk). Ważne jest także, aby posiłek zawierający białko uzupełnić w produkty zbożowe (kasza, ryż, makaron, pieczywo razowe). Tylko przy takim połączeniu można uzyskać pełnowartościowe białko (zawierające wszystkie niezbędne aminokwasy), bowiem każdy produkt zawiera tylko niektóre aminokwasy, a więc daje białko niepełnowartościowe.

Natomiast jedzenie o godzinie 20 zależy od tego, o której godzinie chodzisz spać. Kolację powinno się jeść najpóźniej na 3 godziny przed pójściem spać. Krótsze odstępy czasu sprzyjają odkładniau się tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm nie ma już spożytkować dostarczonej mu z kolacją energii.

Pozdrawiam serdecznie