Zsunięta prezerwatywa a ciąża?

Witam serdecznie.
Mam pewien problem, a mianowicie kochałam się z chłopakiem z prezerwatywa, która się zsunęła. nie doszedł we mnie, bo w porę zorientowaliśmy się, że jest zsunięta i musiał ją wyciągać ze mnie. Ale ile czasu taka była to niestety nie wiemy.

Okres mam najczęściej co 36 dni. Trwa 5-7 dni. Miałam 24 grudnia miesiączkę, 29 grudnia się skończyła, a 31 grudnia kochałam się z chłopakiem. Więc to był chyba okres niepłodny. Kolejną miesiączkę przewiduję na 29 stycznia.
Proszę mi powiedzieć czy możliwe jest zapłodnienie w moim przypadku?

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Rzeczywiście prawdopodobnie sytuacja opisana przez Panią mogła być w czasie dni niepłodnych, sama też okoliczność nie stwarza dużego ryzyka zajścia w ciążę, niestety nie można jednak powiedzieć, że ryzyka takiego nie ma. To znaczy - jest bardzo małe prawdopodobieństwo możliwości zajścia w ciąży, ale nigdy nie można być pewnym na 100%. Ponieważ mógł być już wydzielany preejakulat oraz mogło być przesunięcie w jajeczkowaniu, a plemniki w czasie dni  płodnych dłużej mogą przeżyć.
Dlatego przy dalszych wątpliwościach proponuję mimo wszystko wykonanie testu ciążowego - najlepiej 10-14 dni po możliwej dacie koncepcji.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam.