Zsuwanie napletka u 4-letniego dziecka

witam.mam syna ktory w maju skonczy 4 lata. mam pytanie odnosnie siusiaka. napletek schodzi do połowy bo w jednym miejscu po jego lewej stronie od gory napletek jest jeszcze przyklejony.i chciałam zapytać czy trzeba coś z tym zrobic samemu ? czy zdać sie na nature i zaczekać az sam sie odklei ?? wieczorem naciągamy tyle ile sie da czyli do tego miejsca sklejonego nic go nie boli stanow zapalnych nie ma.prosze o odpowiedz.dziekuje

Małgorzata Panek

Napletek odkleja się samoistnie u chłopców między 3 a 5 rokiem życia. Można delikatnie zsuwać podczas kąpieli, na tyle ile swobodnie odchodzi, ale nie na siłę. Próby odprowadzania na siłę napletka mogą doprowadzić do zbliznowaceń, a w konsekwencji do stulejki.
Pozdrawiam