Żucie gumy na diecie - wskazane czy nie?

Jestem na diecie i mam pytanie - czy żucie gumy BEZ CUKRU nie wpłynie negatywnie na moją dietę? Proszę o szybką odpowiedź :) Ps. Czy żując gumę schudnę do wakacji i będę miała płaski brzuch. Czy muszę ją odstawić, bo negatywnie wpływa na odchudzanie??
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Guma bez cukru zawiera syntetyczne słodziki (m.in. poliole). Substancje te są stosowane przez osoby, które dbają o linię, chcące zastąpić cukier produktem mniej kalorycznym.
Produkty takie są bardzo nisko kaloryczne. Słodziki zawierające m.in. aspartam, acesulfam K, sacharynę wykazują dużo większą słodkość, niż naturalna sacharoza. Dlatego można użyć ich w mniejszych ilościach, aby uzyskać ten sam efekt słodkości.

Produkty te polecane są głównie dla osób dorosłych. Dzieci i młodzież powinny zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu tego typu produktów.

Pozdrawiam