Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwalczenie wirusa kłykcin kończystych przez organizm

Witam. Okolo pol roku temu poddalam sie zabiegowi krioterapii z powodu klykcin konczystych. Byly to niewielkie zmiany, bardzo szybko "wychwycone". Wystarczyl tylko jeden zabieg i od tego czasu zadne objawy nie wystapily. Moje pytanie jest czy istnieje mozliwosc, iz organizm sam zwalczyl wirusa, czy nadal jestem nosicielka, a jesli tak to jaka jest metoda, badanie, aby to sprawdzic. Czy wystarczy zwykla cytologia? Dziekuje za odpowiedz.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Mikołaj Cyganok
46 poziom zaufania

Witam! Nawet po ustąpieniu zmian nadal będzie Pani nosicielką wirusa. Obecnie nie ma żadnych znanych metod na eliminacje wirusa HPV z organizmu nosiciela. Warto więc mieć świadomość, że objawy zakażenia w postaci m.in. kłykcin kończystych mogą nawracać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy