Zwężenie krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1
Wynik TK - zwężenie krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego tego krążka na 14mm znacznie uciskająca struktury nerwowe w kanale kręgowym z przemieszczeniem worka oponowego w prawo i lewego korzenia S1 do tyłu, dochodząca do wiązadła żółtego po stronie lewej i wpuklająca się do lewego otworu międzykr. z uciskiem nerwu rdzeniowego L5. Wypukliny krążków międzykręgowych L3/L4 na 7mm z uciskiem w.opon. L4/L5 na 5 mm, osteofity, insula compacta 5mm. Jakleczyć

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.