Zwężenie krążka międzykręgowego w wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa

Witam serdecznie!Mam 40 lat i chory kregoslup oto opis TK PrzestrzeńL2-L3:Brak radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego. L3-L4:Obwodowe rozluznienie pierścienia włóknistego modelujące worek oponowy i spłycające zachyłki boczne zwłaszcza po lewej stronie.L4-L5:Zwężenie krążka międzykręgowego.szerokopodstawna,tylna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i wypelniająca zachyłki boczne.Nierówne obrysy blaszek granicznych trzonów kręgówL5-S1......Operować,czy nie?
40 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ostateczną decyzję warto podjąć po rozmowie z neurochirurgiem, jednak zmiany opisywane w badaniu jak najbardziej klasyfikują się do zabiegu. Ucisk na worek oponowy z pewnością powoduje ból lub mrowienie w kończynach.