Zwężenie lewego otworu mk na poz. C5-6 z uciskiem korzeni nerwowych
Wykonano mi badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1,T2 zależnych.Lordoza szyjna spłycona.Lewoboczne skrzywienie tego odcinka kręgosłupa.Centralna wypuklina krążka C4-5 oraz uogólniona C5-6 spłycająca przednią rezerwę płynową kanału kręgowego. Zwężenie lewego otworu mk na poz. C5-6 z uciskiem korzeni nerwowych. Zaostrzenia zwyrodnieniowe krawędzi kręgów. Rdzeń kręgowy normosygnałowy. Co to oznacza ?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga, gdyż opisywane w badaniu zmiany wskazują na wykładniki choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa jak i przeciążeniowej. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.