Zwężenie ukm nerek - co powinienem zrobić?

Rok temu od lipca do października miałem rozwolnienia, ciągle lub chwilowo, zahamowane lekami od lekarza rodzinnego, który w końcu powiedział mi, że on nie umie mnie wyleczyć - postanowiłem pójść prywatnie do innego lekarza, który dał mi skierowanie do urologa i na badania, po kilku tygodniach brania leków i po badaniu z kontrastem wykazało zwężenie ukm nerek… Po lekach rozwolnienie i dolegliwości przeszły. Wyjechałem za granicę i teraz znowu od ponad tygodnia mam to samo - co powinienem zrobić? I czy te rozwolnienia są od tego, że w nerkach dłużej zalega mocz?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Niestety w opisie jest zbyt mało informacji. Trudno o znalezienie związku między rozwolnieniem a zwężeniem w układzie kielichowo-miedniczkowym. Ważne jest, czy została znaleziona przyczyna tego zwężenia? Jakie leczenie farmakologiczne zastosowano.

Wydaje się, że koincydencja rozwolnienia z postawionym rozpoznaniem była przypadkowa. Nie znam innych dolegliwości, które występowały w tym czasie u Pana. Niemniej jednak, jeżeli nie było wyjaśnienia przyczyny patologii w układzie moczowym, proponowałbym dalszą diagnostykę oraz przebywanie pod opieką specjalisty. Warto wykonać okresowo badanie kontrolne usg układu moczowego.

Serdecznie pozdrawiam!