Zwężone otwory w wyniku obniżenia wysokości przestrzeni MK

.Napoziomie L3/L4 w prawym otworze mk torbiel wielkosci 5mm.Na poziomie L4/L5 worek oponowy modelowany przez centralna pjm ipogrobiale wiazadla zolte ,otwory mk sa zwezone w wyniku obnizenia wysokosci przestrzeni mk i wypukline krazka mk . L5/S1 worek oponowy modelowany przez pogrubiale wiazadla zolte i powiekszone i znieksztalcone wyrostki stawowe , otwory mk zwezone przez wypukline krazka mk i osteofitoze wypuklina modeluje nerwy rdzeniowe L5 i obrzek obu blaszek granicznych na tym poziomie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.