Związek z nerwowym alkoholikiem

Mój partner alkoholik ma straszne nerwy nie raz mi ubliżył nie raz się bardzo wydarł na mnie, mści innych Nie wiem jak z nim rozmawiać Czy to możliwe że jeżeli przestanie pić to miną mu te straszne nerwy? Już dawno chciałam odejść od niego ale za każdym razem kiedy prosił mnie żebym go nie zostawiała wracałam do niego Mam nadzieję że nie jestem od niego uzależniona
KOBIETA ponad rok temu

Osoby zyjące w zwiazkach z alkoholikami często nie mogą się uwolnić z tej relacji.
Alkohol wzmaga agresję, więc mozliwe ,że bez alkoholu ona sie zmniejszy ale zeby poradzic sobie z nadmiernym piciem czesto potrzebna jest terapia.
Pani również moze skorzystać z terapii i wtedy łatwiej bedzie Pani podjąć decyzję czy zostać czy odejść.

Witam. Picie alkoholu wyzwala agresję. Jeśli Pani partner przestałby pić i tylko przestał pić to można wątpić czy przeszłyby mu nerwy. Natomiast gdyby przestał pić i podjął się niezbędnej terapii odwykowej, to jest duża szansa, że przestałby być nerwowy pracując nad sobą.
Magdalena Brabec