Związek z psychopatą i potrzeba terapii

Potrzebuję terapii. Przez ostatnie trzy lata związana bylam z psychopatą, próbuję wyjść z tego związku, wziąść się w garść i uwierzyć w siebie. Wiem że sama sobie nie dam rady, odchodzilam kilkakrotnie, potem tęsknilam i wracalam.Dwa lata temu mialam róbę samobójczą. Mieszkam w |Szczecinie, nie chcę kolejnych prochow, potrzebuję pracy ze specjalistą. Gdzie mi pomogą? proszę o pomoc. Aneta.

Dzień dobry!

Wielu psychoterapeutów pracuje w gabinetach prywatnych, których dane kontaktowe znajdzie Pani w Internecie. Poza tym np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Centrum Praw Kobiet, Ośrodek Przeciwdziałania Przemocy, Centrum Interwencji Kryzysowej.

Pozdrawiam!

Witam, związek oparty na przemocy jest bardzo trudno opuścić. Ważne, że ma Pani świadomość, iż wyjście z tej sytuacji jest jedynym sposobem na zdrowe życie. Warto wejść na stronę NFZ i przejrzeć Poradnie Zdrowia Psychicznego, które mają zakontraktowaną psychoterapię. Ponadto może warto by było aby zastanowiła się Pani nad udziałem w terapii grupowej, która może odbywać się także w systemie ambulatoryjnym w ramach oddziału leczenia nerwic.

Witaj!
Proszę wybrać specjalistę w swoim miejscu zamieszkania i umówić się na wizytę, warto skorzystać z podpowiedzi na temat specjalistów w pani okolicy z listy forum abc. Zdrowie.pl. Wybór należy do pani.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Również może Pani poszukać odpowiedniej osoby, przeglądając listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i/lub PTPsychologicznego (dostępną w internecie).