Zwiększenie dawek leku przy wzroście TSH

tsh jeszcze w styczniu było 1,82 a teraz w lipcu 5,6, mimo iż biorę letrox 50. Wiem że muszę zwiększyć dawke leku lub zmienić np. na novotyral. Nie podobają mi się wyniki za niskiego ft4 0,89 przy dolnej granicy już. ft3 2,35tarczyca się powiększyła od stycznia w styczniu: PP 18/17/47 mm TU 6,7 PL 16/15/47 TU 6,1 a teraz jest już PP 21/19/50 mm Tu 10,4 ml a Lewy Płat 19/19/47 TU: 6,6 ml. Postępują te zmiany hashimoto i mam tez guzy największy ma juz 12 mm i obrazy jak w przypadku zwłóknień?

Szanowna Pani,
leczenie substytucyjne tyroksyną w niedoczynności tarczycy wymaga indywidualnego dobrania dawki leku do zapotrzebowania pacjenta. To zapotrzebowanie może się zmieniać w zależności od sytuacji. Należy wykonywać to pod kontrolą oznaczenia TSH. Sugerowałbym jednak leczenie prowadzone przez lekarza. Co do wielkości tarczycy ocena USG może być wynikiem pomiaru w innych trochę przekrojach.
Pozdrawiam
dr R.Anielski