Zwiększona ilość białka w moczu u 9-miesięcznego dziecka

Witam Bardzo proszę o info.czy zwiększona ilość białka w moczu 9-miesięcznego dziecka może być sygnałem, że jest problem z alergią pokarmową. Mój synek od tygodnia odmawia jedzenia, ponadto wyszły mu krostki na policzkach takie białe jakby ropne. Robiliśmy mu badanie krwi-każdy parametr był prawidłowy ale mocz wyszedł nieprawidłowy -białko w moczu (icd-9:A07) 25,6 mg/dl Mniej więcej w tym samym czasie dałam mu kaszke orkiszową Holle (ale tylko przez dwa dni). Od 20,03,2014 już jej nie dostaje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Obecność białka w moczu nie koreluje bezpośrednio z alergią na dany pokarm. Zwykle świadczy o przejściowym upośledzeniu funkcji nerek np wynikających z zapalenia. Nie można jednak wykluczyć, że taki objaw jest powikłaniem alergii pokarmowej.