Zwiększona ilość płynu w obrębie zachyłka nadrzepkowego torebki stawowej

Wynik badania prawego kolana. zwiększoną ilość płynu w obrębie zachyłka nadrzepkowego torebki stawowej oraz śródstawowo, więzadło krzyżowe przednie z cechami częściowego uszkodzenia I st wydłużone bez cech zerwania,cechy uszkodzenia I st widoczne również w obrębie więzadła pobocznego przyśrodkowego,szpara stawowa zwężona z drobnymi osteofitycznymi wydłużeniami krawędzi powierzchni, podchrzęstna nadżerka okolicy dołu międzykłykciowego kości piszczelowej wielkości 3,6mm.Proszę o pomoc Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Opisywane zmiany mogą być wynikiem przeciążenia oraz stanu zapalnego.