Zwiększone napięcie mięśniowe po przyjęciu hormonu tarczycy

Dzień dobry, od 9 lat przyjmuję euthyrox, od 3 lat ( z przerwami) przyjmuję również leki antydepresyjne, od momentu jak zaczęłam przyjmować hormony tarczycy mam zwiększone napięcie mięśniowe, nie mogłam się zrelaksować, normalnie spać, aż w końcu nie wytrzymałam i lekarz zapisał mi leki na nerwicę( obecnie biorę wenlafaksynę) ale zmęczęnie i kołatania serca nadal są. Czy powinnam wybrać się do kardiologa? Marcjanna

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zmęczenie i kołatanie serca mogą być objawem źle leczonej niedoczynności. Proponuję wykonać badanie TSH, wynik skonsultować z lekarzem prowadzącym. Lekarz oceni czy w Pani przypadku wskazana jest dodatkowa konsultacja u innego specjalisty.