Zwłóknienie w środkowym polu płuca w wyniku RTG
Co oznacza opis RTG płuc.Zwłóknienie w polu środkowym płuca prawego.Aorta rozgięta.Kąty przeponowe żebrowe przymglone sumacja z tkanek miękkich.

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Aorta rozgięta w łuku to patologia, która świadczy o zwyrodnieniu najpewniej w wyniku wieloletniego nadciśnienia tętniczego. Zwłóknienie najpewniej ma charakter pozapalny. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą, który zlecił wykonanie badania.