Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwymiotowana tabletka antykoncepcyjna w pierwszym tygodniu

Witam, mam pytanie - od roku stosuję tabletki antykoncepcyjne. W czwartek po 7-dniowej przerwie przyjęłam tabletkę z nowego opakowania, w piątek o godzinie 21 przyjęłam kolejną, ale po godzinie od przyjęcia wystąpiły wymioty - tej nocy współżyłam i kolejną tabletkę przyjęłam po 17 godzinach. Czy mam się czegoś obawiać, czy zajście w ciążę jest bardzo prawdopodobne? z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

W tej sytuacji zajście w ciążę jest prawdopodobne, bo praktycznie, z powodu wystąpienia wymiotów krótko po przyjęciu tabletki, ominęła Pani jedną dawkę. Powinna Pani wstrzymać się od współżycia przez kolejny tydzień bądź stosować prezerwatywę, ponieważ w tym czasie może dojść do owulacji i zapłodnienia. Ponieważ już raz Pani współżyła, trzeba będzie wykonać test ciążowy, np. pod koniec 7-dniowej przerwy po bieżącym opakowaniu. Negatywny wynik wykluczy ciążę i umożliwi Pani rozpoczęcie kolejnego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy